Zarządzanie sprzedażą
Zarządzanie sprzedażą – niezbędne oprogramowanie i aplikacje
12 maja 2018
nietypowe etykiety
Nietypowe etykiety – przykłady z branży
2 lipca 2018
Kolektor danych android

Kolektor danych android – wybawienie firm kurierskich

W Polsce pojawia się coraz więcej firm kurierskich — widać zapotrzebowanie na kolejne mniejsze usługi w tej dziedzinie. Także urządzenia, z jakich wspomniana branża korzysta, muszą stale się rozwijać i ułatwiać pracę kurierom. Bez wątpienia sporą zmianą było pojawienie się różnych czytników np. kolektor danych android. Dzięki temu działania firm kurierskich, ale również biur czy mniejszych sklepów są szybsze i łatwiejsze.

Kolektor danych android – wykorzystanie

Kolektor danych android wykorzystywany jest w różnych dziedzinach:

  • logistyce
  • spedycji
  • inwentaryzacji
  • na magazynach
  • na produkcji

Kolektor danychJak widać różnorodność działania tego urządzenia jest spora. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób dokonać różnych obliczeń i co najważniejsze zaoszczędzimy czas i będziemy mieć pewność, że nasze dane są precyzyjne i nie zawierają błędów.

Kolektor danych android zmienia funkcjonowanie firm

Wcześniej zarówno sklepy, jak i inne firmy, które gromadzą i przeliczają różne produkty – dane, musiały sobie radzić bez pomocy technologii. Wszystko trwało bardzo długo, a obliczenia bardzo często były błędne. Wprowadzono różne rozwiązania, aby pomóc właścicielom i pracownikom w inwentaryzacji czy pracy na magazynach. Jednak przełomem okazało się wprowadzanie czytników. Kolektor danych android to nic innego jak terminal mobilny z czytnikiem kodów. Jest lekki, przypomina wyglądem telefon komórkowy, zawiera laserowy czytnik i wyświetlacz współpracujący z programami magazynowo-handlowymi.

Kolektor danych android pozwala na mobilność

Najważniejszą zaletą kolektora danych android jest jego mobilność. Wyposażony jest w różne dodatkowe funkcje – system operacyjny, skaner, sieć bezprzewodową,WiFi czy bluetooth. Dzięki temu bez problemu możemy z każdego miejsca łączyć się z naszą bazą w firmie. Szczególnie wykorzystywane jest to właśnie przez kurierów, którzy wszelkie informacje związane z konkretną paczką mogą przesyłać do swojej centrali. Podobnie sprawa wygląda z siecią sklepów, inwentaryzacja trwa zdecydowanie szybciej i umożliwia zestawienie danych z mniejszych sklepów w całość. Ważną zaletą jest również samo wykonanie kolektora danych android, który jest odporny na wstrząsy i upadki, a także ma właściwości wodoodporne. Jego zastosowanie jest naprawdę wielofunkcyjne i można powiedzieć, że zrewolucjonizował wiele dziedzin handlowo-usługowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich kolektorów danych koniecznie odwiedź tę stronę.

1 Komentarz

  1. Konrad Karaczewski napisał(a):

    Kurierzy i tak mają ciężką pracę – użeranie się z klientami, otrzymywanie w każdym miejscu nieodliczonej gotówki… Gdyby im pracowałoby się lżej, wszystko szło by o wiele, wiele szybciej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *