Zarządzanie czasem pracy
Zarządzanie czasem pracy – najważniejsze kwestie
17 sierpnia 2018
Sprzęt biurowy
Sprzęt biurowy – jak wybrać
4 września 2018
Terminal mobilny

Terminal mobilny dla pracowników terenowych

Pracownicy terenowi nie mają stałego miejsca pracy. Mogą co prawda poruszać się w obrębie konkretnego miasta czy dzielnicy oraz regularnie odwiedzać te same miejsca, jednak ich praca każdego dnia wygląda nieco inaczej. Z tego powodu nie mają możliwości korzystania z dużego, stacjonarnego sprzętu informatycznego, dlatego też pracodawcy wyposażają ich w terminal mobilny.

Terminal przenośny – co to takiego?

Terminal mobilny to niewielkie i lekkie urządzenie, które bez problemu mieści się w dłoni. Te przenośne urządzenia bywają też nazywane komputerami mobilnym, choć w stosunku do komputera mają okrojone funkcje. Zakres funkcjonalności jest jednak na tyle duży, że doskonale zaspokajają potrzeby pracowników terenowych. Przede wszystkim są wyposażone w czytniki kodów kreskowych, zatem umożliwiają automatyczną identyfikację towarów, jak i finalizowanie sprzedaży. Dane można również wpisywać za pomocą fizycznej klawiatury, a w niektórych modelach – ekranu dotykowego. Można je także przesłać do komputera w celu zapisania bądź wydrukowania raportu z działań podejmowanych u klientów.

Terminale mobilne o różnych parametrach technicznych

terminalNa rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, różniących się parametrami technicznymi. Terminal mobilny powinien posiadać wytrzymałą obudowę, ponieważ w przypadku przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce znacznie wzrasta ryzyko upadku i uszkodzenia. Poza tym, podczas dokonywania zakupu, należy zwrócić uwagę na zasięg, moc, oprogramowanie oraz ilość funkcji urządzenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie z pewnością należy określić rodzaj oprogramowania. Dobrze, by było kompatybilne z oprogramowaniem stosowanym w firmie na urządzeniach stacjonarnych. Sposób skanowania i zdolność do odczytu kodów kreskowych danego typu to kolejne kryteria, jakie należy wciąż pod uwagę.

Wysokiej jakości terminale mobilne o różnych parametrach technicznych dostępne są tutaj.

Zastosowania przenośnych urządzeń

Terminale mobilne służą przede wszystkim do zarządzania asortymentem, ale ich funkcje zdecydowanie nie są do asortymentu ograniczone. Sprawdzą się nie tylko w warunkach przemysłowych, np. w magazynach, ale również podczas pracy w terenie. Z terminala korzystają pracownicy gazowni, elektrowni, kurierzy, pracownicy opieki medycznej czy firm cateringowych. Dzięki temu mogą sprawnie i bezbłędnie realizować powierzone im zadania, niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdują. Klient również jest zadowolony z jakości obsługi, ponieważ cała transakcja przebiega niezwykle szybko i bez zbędnych formalności. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat pracy magazynu i terminali mobilnych przeczytaj ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *