Ciekawostki

Aplikatory etykiet

Aplikatory etykiet

Aplikatory etykiet – niezbędny element wyposażenia każdego sklepu

Podjęcie decyzji o otwarciu sklepu stacjonarnego wymaga wykonania kolejnych kroków. Oczywiście kwestią najważniejszą pozostaje dobór asortymentu. Wszyscy sprzedawcy wiedzą jednak, że nie tylko jakość towaru wpływa na to, czy klienci wracają do sklepu. Również ważna jest jakość obsługi. Pracownicy sklepu będą pracować efektywniej, gdy do ich dyspozycji zostanie oddany profesjonalny sprzęt. Nie warto zapominać o mniejszych urządzeniach, takich jak aplikatory etykiet, które znacznie ułatwiają i przyspieszają proces znakowania produktów.

Oznaczenia produktów trafiających do sprzedaży

Aplikator etykietProdukty otrzymują odpowiednie oznaczenia już w momencie, gdy opuszczają linię produkcyjną. Do magazynów trafiają przedmioty oznaczone w sposób zgodny z przepisami czy też ogólnie przyjętymi normami. Te same oznaczenia wykorzystywane są podczas kompletowania paczek z produktami, jakie trafiają do sklepu. W sklepach mogą otrzymać dodatkowe oznaczenia, niekiedy istotne dla klienta. Innym razem są to naklejki z informacjami istotnymi dla pracowników.

Znakowanie produktów we własnym zakresie

Jeżeli sklep drukuje etykiety we własnym zakresie, niezależnie od ich przeznaczenia, w dalszej kolejności musi te etykiety umieścić na produktach. Druk etykiet, dzięki profesjonalnym drukarkom do etykiet samoprzylepnych, jest bardzo prosty. Większość urządzeń umożliwia używanie kilku czcionek, wielu kolorów, projektowanie prostych, ale i nieco bardziej skomplikowanych oznaczeń. Gotowe etykiety mogą trafić na stojak do etykiet. Niestety nie przykleją się same.

Aplikatory etykiet – łatwa obsługa, natychmiastowy efekt

Aplikatory etykiet to niewielkie urządzenia, dzięki którym w krótkim czasie i bez zbędnego wysiłku oznaczymy ogromne ilości produktów na sklepowych półkach. Przykleimy zarówno kody kreskowe, jak i wielobarwne etykiety o nieregularnych kształtach.

Aplikatory etykiet od sprawdzonych producentów (marki Towa czy Primera) sprawdzają się zarówno podczas znakowania produktów o regularnych kształtach, jak i opakowań o kształcie cylindrycznym czy stożkowym. Naklejki można umieszczać na opakowaniach papierowych, ale także tych wykonanych ze szkła czy tworzyw sztucznych. Najlepsze aplikatory to te, wyposażone w precyzyjny czujnik przerw pomiędzy etykietami, dzięki czemu aplikator rozpoznaje długość etykiety i zapewnia niezwykłą dokładność wykonania pracy. Ważne także, by trudności nie przysparzała wymiana rolek z zadrukowanymi etykietami. Cały proces, zarówno wymiana, jak i przyklejanie etykiet musi odbywać się znacznie szybciej aniżeli ręczne aplikowanie naklejek – tylko wtedy zakup takiego urządzenia znacząco przyspiesza pracę pracowników sklepu.

Skomentuj tutaj