Ciekawostki

Dobra drukarka etykiet

Dobra drukarka etykiet

Dobra drukarka etykiet może znacząco obniżyć koszt produkcji etykiety

Współczesny handel to skomplikowane, choć perfekcyjnie opracowane procesy logistyczne oraz oczywiście wszelkiego rodzaju etykiety, bez których o to perfekcyjne opracowanie byłoby trudno. Etykiety wykorzystywane są niemal na każdym kroku, dlatego posiadanie wydajnej drukarki etykiet, do tego takiej, która oferuje wydruki wysokiej jakości, staje się koniecznością. Dobra drukarka etykiet pozwoli tworzyć wydruki, które spełnią oczekiwania firm oraz klientów tychże firm, a przy tym obniżyć koszty ich produkcji.

Drukarka etykiet – pomyśl, czego oczekujesz

Zanim zamówisz konkretny model drukarki, zastanów się, do czego będziesz ją wykorzystywać. Pomyśl, czy będą potrzebne ci etykiety w standardowym kształcie i rozmiarze, czy też od czasu do czasu oczekujesz całkowicie nowatorskich oznaczeń produktów. Musisz wiedzieć, że niektóre drukarki drukują wyłącznie przy użyciu koloru czarnego, ale są i takie, które drukują w kolorze. Nie bez znaczenia jest także podłoże, na którym zamierzasz drukować. Etykiety papierowe są najtańsze, przez co niezwykle popularne, ale z ich trwałością bywa różnie. Zniszczona etykieta nie świadczy najlepiej o producencie, poza tym trudno ją odczytać, co rodzi irytację zarówno wśród klientów, jak i pracowników magazynów i sklepów.

Drukarka etykiet nie może być wyborem przypadkowym. Musisz wiedzieć, czy będziesz tworzyć etykiety papierowe, drukować na foli i tworzywach sztucznych, a może na tekstyliach albo aluminium.

Dobra drukarka etykiet – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dobra drukarka etykiet musi być sprzętem wysokiej jakości. By mieć jako takie pojęcie o jakości urządzenia, należy przeanalizować jego parametry użytkowe. Należą do nich przede wszystkim:

  • Wydajność – w drukarkach etykiet nie ma tonerów, nie znajdziemy tam też pojemników z tuszem. Jest natomiast taśma barwiąca. Warto znać jej długość. Jeśli dokładnie wiemy, jaki wymiar będą mieć drukowane przez nas etykiety, szybko obliczymy, na ile etykiet wystarczy taśmy barwiącej.
  • Rozdzielczość – jeśli zależy nam na jakości wydruku, rozdzielczość jest parametrem, którym powinniśmy się szczególnie zainteresować. Im większa rozdzielczość, tym lepsza jakość nadruku na etykietach, ponieważ więcej barwnych punktów zostanie naniesionych na jeden milimetr podłoża.
  • Szerokość wydruku – standardowo drukarki obsługują taśmy o szerokości od 30 do 104 milimetrów. Oczywiście można kupić także urządzenia drukujące węższe lub szersze etykiety, ale zwykle wiąże się to z wyższą ceną takiego urządzenia.
  • Szybkość wydruku – jeżeli drukarka etykiet będzie zmuszona do pracy ciągłej, a etykiety wykorzystywane na bieżąco, szybkość wydruku będzie miała kolosalne znaczenie. Standardowe drukarki nie drukują w zawrotnym tempie. Dlatego, jeśli kupujemy drukarkę, która znajdzie zastosowanie na hali przemysłowej, lepiej kupić sprzęt dedykowany pracy w takich właśnie warunkach.

Skomentuj tutaj