Rodzaje drukarek

Drukarka naklejek – zastosowania

Drukarka naklejek

Drukarka naklejek – do jakich zastosowań?

Papierowe etykiety w formie naklejek spotykamy niemal na każdym kroku. Powstają dzięki drukarkom naklejek i etykiet. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich urządzeń, różniących się parametrami technicznymi, rozmiarami, ale także przeznaczeniem. Drukarka naklejek może drukować szybko i dużo etykiet kolorowych, ale może być również prostym urządzeniem, służącym do zadruku nieskomplikowanych, kilku wyrazowych, czarno-białych naklejek.

Dlaczego papierowe etykiety są tak popularne?

Oprócz etykiet papierowych spotykamy także metki tekstylne (np. satynowe tasiemki), etykiety nadrukowane bezpośrednio na puszce czy plastikowym opakowaniu i wiele innych. Jednak to etykiety wykonane z papieru cieszą się największa popularnością, mimo iż z pewnością nie są najtrwalsze.

Wydruk papierowej naklejki jest stosunkowo tani. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju papieru, wielkości etykiety czy użytych kolorów, jednak z pewnością można powiedzieć, że papierowa etykieta powstaje szybciej niż tekstylna i nie kosztuje tak dużo. Drukarka naklejek i papierowych etykiet jest sprzętem łatwo dostępnym i nieskomplikowanym w użyciu. Same etykiety także bardzo łatwo umieszcza się na produkcie a w razie potrzeby wymienia.

Drukarka naklejek – rodzaje urządzeń

Drukowanie kolorowych naklejekWyróżniamy wiele rodzajów drukarek naklejek. Są to m.in. niewielkie urządzenia przenośne, które doskonale sprawdzają się w warunkach domowych czy niewielkich firmach, ale także wszędzie tam, gdzie konieczne jest drukowanie etykiety w terenie. Pracownicy mobilni doceniają zalety takich urządzeń – są lekkie, mają niewielkie rozmiary i nieskomplikowaną obsługę.

Drukarka naklejek może być też urządzeniem biurkowym, czyli zainstalowanym w jakimś miejscu na stałe. Wówczas towarzyszą jej nawijaki, obcinaki i stojaki na etykiety, które umożliwiają przygotowanie i przechowywanie gotowych do użycia etykiet.

Wyróżniamy również przemysłowe i półprzemysłowe drukarki etykiet, które zostały stworzone z myślą o pracy w trudnych warunkach. Są to urządzenia o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, upadki z wysokości, ale także działanie wody, wysokich albo ekstremalnie niskich temperatur.

Zastosowania drukarek naklejek

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań drukarek naklejek. Z pewnością używane są do drukowania etykiet z kodem kreskowym, czyli po prostu oznaczania produktów w sklepach. W tym samym celu drukuje się naklejki w halach produkcyjnych czy magazynach. Drukarka naklejek umożliwia stworzenie wyraźnego i trwałego oznaczenia, które ułatwi identyfikację produktu na różnych etapach sprzedaży. Drukarki naklejek przydają się także w bibliotekach, wypożyczalniach, laboratoriach, archiwach, szpitalach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawne znakowanie rzeczy i osób.

 

Skomentuj tutaj