Terminal mobilny dla pracowników terenowych
Pracownicy terenowi nie mają stałego miejsca pracy. Mogą co prawda poruszać się w obrębie konkretnego miasta czy dzielnicy oraz regularnie odwiedzać te same miejsca, jednak ich praca każdego dnia wygląda nieco inaczej. Z tego powodu nie mają możliwości korzystania z dużego, stacjonarnego sprzętu informatycznego, dlatego też pracodawcy wyposażają ich w terminal mobilny.
Terminal przenośny – co to takiego?
Terminal mobilny to niewielkie i lekkie urządzenie, które bez problemu mieści się w dłoni. Te przenośne urządzenia bywają też nazywane komputerami mobilnym, choć w stosunku do komputera mają okrojone funkcje. Zakres funkcjonalności jest jednak na tyle duży, że doskonale zaspokajają potrzeby pracowników terenowych. Przede wszystkim są wyposażone w czytniki kodów kreskowych, zatem umożliwiają automatyczną identyfikację towarów, jak i finalizowanie sprzedaży. Dane można również wpisywać za pomocą fizycznej klawiatury, a w niektórych modelach – ekranu dotykowego. Można je także przesłać do komputera w celu zapisania bądź wydrukowania raportu z działań podejmowanych u klientów.
Terminale mobilne o różnych parametrach technicznych
Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, różniących się parametrami technicznymi. Terminal mobilny powinien posiadać wytrzymałą obudowę, ponieważ w przypadku przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce znacznie wzrasta ryzyko upadku i uszkodzenia. Poza tym, podczas dokonywania zakupu, należy zwrócić uwagę na zasięg, moc, oprogramowanie oraz ilość funkcji urządzenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie z pewnością należy określić rodzaj oprogramowania. Dobrze, by było kompatybilne z oprogramowaniem stosowanym w firmie na urządzeniach stacjonarnych. Sposób skanowania i zdolność do odczytu kodów kreskowych danego typu to kolejne kryteria, jakie należy wciąż pod uwagę.
Zastosowania przenośnych urządzeń
Terminale mobilne służą przede wszystkim do zarządzania asortymentem, ale ich funkcje zdecydowanie nie są do asortymentu ograniczone. Sprawdzą się nie tylko w warunkach przemysłowych, np. w magazynach, ale również podczas pracy w terenie. Z terminala korzystają pracownicy gazowni, elektrowni, kurierzy, pracownicy opieki medycznej czy firm cateringowych. Dzięki temu mogą sprawnie i bezbłędnie realizować powierzone im zadania, niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdują. Klient również jest zadowolony z jakości obsługi, ponieważ cała transakcja przebiega niezwykle szybko i bez zbędnych formalności.
Skomentuj tutaj