Ciekawostki

Termotransfer – podstawowe informacje

Termotransfer

Termotransfer – na czym polega

Drukowanie prawdopodobnie nigdy nie przestanie być potrzebne. Mimo, cały czas dziejącej się zmiany technologicznej i przestawieniu się na informacje przedstawiane online potrzeba dotknięcia wydrukowanego, rzeczywistego materiału jest ciągle duża. Warto zaznaczyć, że mowa tutaj zarówno o tradycyjnych drukowanych gazetach (obecnie coraz więcej dzienników występuje w dwóch opcjach, mamy faktyczną drukowaną wersję, a także wersję dostępną online), ale także o rożnego rodzaju drukach okolicznościowych, kartkach, plakatach czy reklamowych drukach wielkoformatowych. Nie ma zatem mowy o końcu ery druku, co najwyżej o zmianie charakteru drukowania i jego technik.

Co ciekawe, mamy naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju technik drukowania. Wystarczy tutaj choćby wymienić takie tradycyjne jak: sitodruk, druk wklęsły czy wypukły, termotransfer, ale także nowocześniejsze rodzaju druku takie jak drukowanie w technologii 3d lub nawet prototypowe modele drukowane w technologii 4d. Podczas gdy drukowanie przestrzenne faktycznie zyskuje coraz większą popularność jak na razie pewne jest, że ten typ drukowania nie zastąpi tych bardziej tradycyjnych form wydruku, które ciągle są potrzebna i na które nadal mamy podaż.

Termotransfer – co warto wiedzieć

Jedną z ciekawszych metod drukowania jest z pewnością termotransfer. Sama nazwa może już co nieco sugerować, warto jednak dokładniej wyjaśnić czym jest i gdzie jest najczęściej wykorzystywany. Termotransfer to metoda drukowania polegająca na termicznym wgrzaniu w dany materiał czy podłoże obrazu, który został wcześniej odpowiednio przygotowany. Cały proces odbywa się oczywiście przy pomocy specjalistycznego sprzętu, cały jednak proces termotransferu jest stosunkowo prosty i szybki. Termotransfer znajduje wiele zastosowań, mowa tutaj na przykład o przemyśle reklamowym, a także o nadrukach spotykanych na koszulkach, bluzach, różnego rodzaju materiałach wykonanych z tworzyw sztucznych, podkładach pod myszki, a także wydrukach wykonywanych na drewnie lub ceramice.

Skomentuj tutaj