Rodzaje drukarek

Zebra GK420D

Zebra GK420D

Zebra GK420D – popularna biurkowa drukarka etykiet

Etykiety służą do oznaczania produktów, które opuszczają taśmę produkcyjną, a następnie trafiają do sklepów i magazynów, a stamtąd do rąk klientów. To jednak nie jedyne zastosowanie etykiet samoprzylepnych. Równie dobrze można oznakować nimi segregatory i pudła w archiwach, książki w bibliotekach, próbki w laboratoriach i wiele innych. Niewielkie drukarki etykiet, takie jak Zebra GK420D, sprawdzają się także w domowych zastosowaniach. Dzięki etykietom można oznakować słoiki z przyprawami, wiązkę kabli i wtyczek pod biurkiem, pudła ze „skarbami” na strychu czy przechowywaną w szufladach dokumentację.

Drukarki etykiet i ich rodzaje

Wyróżniamy wiele typów drukarek etykiet samoprzylepnych. Są wśród nich okazałe urządzenie ze wzmocnioną obudową, wykorzystywane w trudnych warunkach produkcyjnych. Drukarki przemysłowe i półprzemysłowe, bo o nich mowa, to urządzenia niezwykle wytrzymałe i wydajne. Mogą pracować przez długi czas, przy czym ich wydruki są precyzyjne i trwałe.

Obok drukarek przemysłowych wyróżniamy niewielkie drukarki przenośne, które pracownicy magazynów i sklepów mogą przenosić na znaczne odległości. W sytuacji, gdy pracownik przemieszcza się między półkami i zauważa, że brakuje etykiety, jest nieczytelna bądź po prostu nie aktualna, może natychmiast wydrukować nową.

Kolejnym rodzajem drukarek etykiet są drukarki biurkowe, m.in. wspomniana już Zebra GK420D. Drukarki stacjonarne to urządzenia niezwykle funkcjonalne, wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki: handlu, turystyce, hotelarstwie i gastronomii, transporcie, usługach kurierskich itp.

Zebra GK420D – druk średnich nakładów etykiet

Drukarki biurkowe to znacznie więcej niż niewielkie drukarki przenośne, przy czym jednocześnie są znacznie tańsze niż drukarki przemysłowe. W mniejszych firmach, w których mamy do czynienia ze średnimi nakładami etykiet, a warunki pracy nie należą do szczególnie uciążliwych, zdecydowanie nie zachodzi potrzeba inwestowania w drukarkę przemysłową.

Drukarka Zebra GK420D to jedno z najlepszych urządzeń tego typu na świecie. Zebra stawia na innowacyjne rozwiązania i trwałość swoich produktów, dzięki czemu zyskała popularność w wielu krajach całego świata. Oczywiście wśród produktów Zebry da się wymienić urządzenia szczególnie lubiane i cenione  – z pewnością należy do nich model Zebra GK420D.

Omawiany model zapewnia niezawodny druk opisów tekstowych, kodów kresowych oraz elementów graficznych (symboli). Został skonstruowany z myślą o wieloletniej pracy przy jednocześnie stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Warto wspomnieć, że drukarka wyposażona jest w darmową aplikację, która pozwala na proste, samodzielne projektowanie etykiet.

Skomentuj tutaj