Rodzaje drukarek

Zebra ZT510

Zebra ZT510

Jaką drukarkę etykiet wybrać? Zebra ZT510

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drukarek etykiet. Różnią się rozmiarami, zastosowaniami, typami wydruku, wydajnością itd. Najmniejsze drukarki etykiet świetnie sprawdzają się w warunkach domowych albo małych biurach. Większe w średnich przedsiębiorstwach, w których od czasu do czasu drukuje się sporą partię etykiet. W dużych firmach, magazynach i centrach logistycznych najlepiej sprawdzą się drukarki przemysłowe, takie jak Zebra ZT510.

Druk etykiet na szeroką skalę – która drukarka będzie najlepsza?

układ drukowanyW firmach, w których zapotrzebowanie na etykiety jest ogromne, stawia się na porządne drukarki przemysłowe. Są to urządzenia przystosowane do pracy w trudnych warunkach, takich jak hałas i różnorodne drgania, kurz i zapylenie, wilgoć. Mają solidną, często metalową obudowę. Drukarki te są także niezwykle wydajne – drukują szybko i dużo, bez konieczności robienia częstych przerw. Ogromną ich zaletą jest również to, że umożliwiają wydruk różnorodnych etykiet, czyli nie tylko klasycznych (papierowych), ale też na folii, tworzywach sztucznych, satynie itp.

Jedną z polecanych drukarek przemysłowych jest Zebra ZT510, dzięki której szybko oznaczymy każdy produkt, sprzęt, dokument i wiele innych. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele innych urządzeń w podobnych cenach, jednak decydując się na zakup jednej, najlepszej, powinniśmy wziąć pod uwagę również koszt materiałów eksploatacyjnych.

Wydruk etykiet a technologie druku kolorowego

Istnieje wiele technologii druku kolorowego, a każda ma swoje wady i zalety. Wydruk w danej technologii może być szybszy lub wolniejszy, tańszy lub droższy, w jakości świetnej lub dostatecznej. Najczęściej spotykaną technologią w przypadku przemysłowych drukarek etykiet jest druk termotransferowy – taki właśnie oferuje Zebra ZT510.

Druk termotransferowy to nic innego jak technologia uzyskiwania obrazu na etykiecie poprzez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie termotransferowej. Taśma ta przesuwa się równocześnie z taśmą z niezadrukowanymi etykietami, a w tym czasie rozgrzana głowica uwalnia z taśmy termotransferowej barwnik i przenosi go na etykiety. Taki wydruk cechuje się wysoką trwałością.

Drukarka Zebra ZT510 – dlaczego warto?

Zebra jest wiodącym producentem drukarek przemysłowych. Jednym z chętniej kupowanych urządzeń tego producenta jest drukarka Zebra ZT510, czyli drukarka etykiet, będąca kontynuacją lubianego modelu 105SLPlus. Zebra ZT510 ma wyjątkowo trwałą obudowę, ponadto wyposażona została w zaawansowane funkcje monitorowania i zarządzania. Co ciekawe, jej budowa pozwala na dalsza modyfikację i rozbudowę, zatem jest to urządzenie, które nadąża za potrzebami przedsiębiorstw.

Skomentuj tutaj