Ciekawostki

Rozmiar wyświetlacza – czytniki kodów

Rozmiar wyświetlacza

Czy rozmiar wyświetlacza ma znaczenie

Praca w sklepie czy magazynie nie byłaby do końca możliwa gdyby nie szereg różnego rodzaju urządzeń, które sprawiają, że procesy magazynowe i sprzedażowe są szybkie, łatwe i proste w obsłudze. Mowa tutaj przede wszystkim o takich urządzeniach jak czytniki kodów kreskowych czy terminale. Każde z tych urządzeń jest niezwykle ważne w codziennych pracach magazynowych, bez nie ma  w zasadzie w dzisiejszych czasach mowy o sprawnej obsłudze sklepu czy magazynu. W czasach kiedy to technologia i dostęp do informacji odgrywają kluczową rolę najważniejsze jest sprawne koordynowanie wszystkich etapów procesu, bez kontroli nad poszczególnymi elementami nie ma w zasadzie mowy o efektywnym zarządzaniu magazynem. Warto o tym pamiętać.

W przypadku skanerów czy czytników znaczenie ma ich budowa, rozdzielczość wyświetlacza i funkcjonalność. Nie ma mowy o tym, aby właściwie zarządzać magazynem przy pomocy czytnika, w którym sam rozmiar wyświetlacza utrudnia pracę. Podobnie nasza praca będzie mało efektywna jeśli czytnik będzie nieporęczny, będzie nam się wysuwał z rąk i będzie przez to narażony na usterki. W końcu nie zapominajmy o najważniejszym, a więc o  funkcjonalności. Bez właściwych funkcji, które faktycznie będą nam przydatne nie ma w ogóle mowy o tym, aby dane urządzenie spełniało swą funkcję i ułatwiało nam pracę. Dopiero te trzy rzeczy razem dają faktycznie funkcjonalne urządzenie.

Rozmiar wyświetlacza w nowych urządzeniach

Co ciekawe, to rozmiar wyświetlacza jest często bagatelizowanym parametrem. Jest to jednak błąd ponieważ pozornie tak małą rzecz jak właśnie rozmiar wyświetlacza może odgrywać bardzo ważną rolę. W przypadku wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych, w tym właśnie mobilnych czytników kodów kreskowych czy skanerów lub terminali to właśnie rozmiar wyświetlacza decyduje o tym czy praca na takim urządzeniu ma faktyczny sens. Jeśli rozmiar wyświetlacza jest zbyt mały nie ma w zasadzie mowy o tym aby praca na czytnikach czy terminalach była szybka i skuteczna. Jeśli musimy spędzać dużo czasu na wpatrywaniu się co w zasadzie znajduje się na wyświetlaczu takie urządzenie nie jest faktycznie w pełni funkcjonalne. Dlatego przed rzeczywistym zakupem urządzeń magazynowych warto z pewnością zwrócić uwagę na rozmiar wyświetlacza.

Urządzanie mobilne są oczywiście bardzo przydatne i funkcjonalne ale nie jeśli rozmiar wyświetlacza nie jest odpowiednio dostosowany a także jeśli nie mają one właściwych funkcjonalności. Najpierw liczy się aspekt praktyczny a dopiero potem wizualny.

Skomentuj tutaj