Praktyczne technologie

Drukarka naklejek

Drukarka naklejek

Rodzaje drukarek przemysłowych: drukarka naklejek

Drukarki przemysłowe różnią się od drukarek domowych tym, że wykorzystywane są na znacznie większą skalę. Drukarka przemysłowa właściwie ciągle jest w użyciu. Wyróżniamy wiele rodzajów drukarek, które znajdują zastosowania w handlu czy sektorach administracji publicznej. Jednym z popularniejszych jest drukarka naklejek.

Naklejki czyli metki, etykietki i kody kreskowe

Naklejka może być po prostu gadżetem dodawanym w gratisie do konkretnego produktu (tysięcy produktów). Może być też nagrodą za określonej wielkości zakupy (warto wspomnieć trwającą właśnie akcję „Świeżaki” w Biedronce). Przy pomocy naklejek można oznaczać segregatory, leki, paczki i listy, próbki laboratoryjne, produkty na sklepowych półkach i wiele innych. Takie naklejki noszą nazwę etykiet samoprzylepnych. Formę naklejek przybierają niekiedy kody kreskowe oraz metki ubrań. Naklejkami są również papierowe ceny, użytkowane do dziś w małych sklepach stacjonarnych.

Drukarka naklejek a rodzaje materiałów samoprzylepnych

Nie wszystkie drukarki umożliwiają wydruk naklejek pełniących wszystkie wymienione wyżej funkcje. Przykładowo kody kreskowe drukuje się zazwyczaj przy użyciu specjalistycznych drukarek do kodów kreskowych. Mogą to być większe urządzenia stacjonarne bądź małe, przenośne drukarki, przy pomocy których z powodzeniem można oznakować produkty na sklepowych półkach. Oprócz tego wyróżniamy drukarki opasek identyfikacyjnych czy drukarki dedykowane etykietom samoprzylepnym. Te ostatnie najczęściej nazywa się właśnie drukarkami naklejek, bo czym innym jest etykieta samoprzylepna jak nie naklejką?

Profesjonalny wygląd naklejki

Naklejki muszą być czytelne i trwałe, dlatego tak ważny jest wybór materiału, na którym mają być wydrukowane (papier lub folia) oraz samej drukarki. Urządzenie powinno tworzyć ładne, profesjonalne wydruki. Zaletą jest niezbyt skomplikowana obsługa oraz możliwość stworzenia szybkiego wydruku wielu egzemplarzy etykiet. Idealna drukarka naklejek łączy wszystkie te funkcje. Umożliwia proste wpisywanie tekstu i szybkie jego formatowanie, oferuje wiele możliwości wyboru czcionek, ich rozmiarów, różnego typu obramowań i zdobień. Bardzo ważna jest możliwość podglądu etykiety przed wydrukiem, tak by mieć pewność, że gotowy produkt będzie miał przejrzysty i profesjonalny wygląd. Jeśli drukarka etykiet ma służyć przez długi czas, powinna być sprzętem pochodzącym od sprawdzonego producenta urządzeń biurowych i przemysłowych. Dobrze, gdy możliwy jest bezproblemowy i niedrogi zakup materiałów eksploatacyjnych.

Skomentuj tutaj