Ciekawostki

Drukarki termotransferowe

Drukarki termotransferowe

Drukarki termotransferowe i ich zastosowania

Drukarki termotransferowe nazywane są typowo przemysłowymi, choć tak naprawdę mogą być wykorzystywane także w warunkach biurowo-domowych. Tyle tylko, że na ogół nie ma takiej potrzeby. Drukarki termotransferowe są droższe od urządzeń tradycyjnych, a metoda, jaką pozyskiwany jest wydruk, doskonale sprawdza się w trudnych warunkach przemysłowych.

Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarka termotransferowa może drukować na tradycyjnym podłożu, jakim jest papier, ale wykorzystywana jest również do wykonywania nadruku na bardziej wymagających materiałach. Nadruk następuje poprzez roztapianie pokrycia specjalnej taśmy. Barwnik nie wtapia się od razu w podłoże, a zostaje do niego przyklejony. Takie wydruki charakteryzują się podwyższoną trwałością, dlatego przy wykorzystaniu tej metody drukuje się kody kreskowe i zadrukowuje różnego rodzaju etykiety, które narażone są na intensywne ścieranie, zgniatanie itd.

Drukarki termotransferowe a znakowanie przemysłowe

Znakowanie przemysłowe musi być trwałe, czytelne i dokładne. Od jakości wykonania etykiety zależy, czy produkt zostanie odpowiednio sklasyfikowany i czy nie będzie spowalniał procesów magazynowych. Nieczytelne etykiety mogą być niepoprawnie odczytywane przez czytniki i skanery, a w wielu przypadkach konieczne jest ręczne wpisywanie kodu. Jeśli produktów z etykietami wątpliwej jakości trafi się wiele, praca staje się wyjątkowo uciążliwa. Drukarki termotransferowe rozwiązują problem z niską jakością etykiet i innych nadruków na produktach i paczkach. Dlatego każde przedsiębiorstwo, w którym odbywa się znakowanie przemysłowe, powinno rozważyć zakup specjalistycznego urządzenia. Drukarki termotransferowe od znanych producentów dostępne są w internecie.

Technologia termotransferowa – praca w ruchu ciągłym i nie tylko

Znakowanie przemysłowe odbywa się na ogół w ruchu ciągłym – produkty otrzymują jednakowe etykiety, bądź zmienia się jedynie liczba porządkowa. Czasem jednak zachodzi potrzeba uruchomienia drukarki w trybie start-stopowym. Najnowsze urządzenia doskonale radzą sobie w każdej sytuacji.

Drukarki termotransferowe – element wyposażenia sklepów i magazynów

Drukarki termotransferowe osiągnęły wysoką pozycję na rynku znakowania. Jak sama nazwa wskazuje, w procesie drukowania ważną rolę odgrywa temperatura. Taśma barwiąca jest podgrzewana, a głowica (inaczej zwana grzałką) przenosi atrament w wybranej formie znaków i kształtów na produkt. Druk wygląda doskonale nie tylko na papierze, ale także na podłożach bardziej elastycznych, takich jak folie i powierzchnie powlekane aluminium.

Skomentuj tutaj